Local Bar Associations

Adams County
Shamecca Collins, Natchez

Alcorn County
Jeremy Hudson, Corinth

Amite County
(See Southwest Bar)

Attala County
Jason M. White, Kosciusko

Benton County
No Local Bar

Bolivar County
Anne Marie Pate, Cleveland

Calhoun County
Ben Suber, Bruce

Capital Area Bar Association
Jennie A. Eichelberger, Jackson

Carroll County
No Local Bar

Chickasaw County
No Local Bar

Choctaw County
No Local Bar

Claiborne County
R. Bin Andrews, Port Gibson

Clarke County
Edward N. Kramer III , Quitman

Clay County
No Local Bar

Coahoma County
Ja'Nekia Barton, Clarksdale

Copiah County
Dan Kitchens, Crystal Springs

Covington County
Regnal Blackledge, Collins

DeSoto County
Wesley Hisaw, Horn Lake

Forrest County
(See South Central Bar)

Franklin County
(See Southwest Bar)

George County
No Local Bar

Greene County
No Local Bar

Grenada County
Tarik Jonson/Robbie Willis-Wilson

Hancock County
Heather Ladner Smith, Gulfport

Harrison County
Ashley W. Gunn, Gulfport 

Hinds County
(See Capital Area Bar Association)

Holmes County
John Gilmore, Durant

Humphreys County
Cham Trotter, Belzoni

Itawamba County
No Local Bar


­­

Jackson County
Cameron McCormick, Pascagoula

Jasper County
Lillous Shoemaker, Bay Springs

Jefferson County
No Local Bar

Jefferson Davis County
No Local Bar

Jones County
Risher Caves, Laurel

Kemper County
No Local Bar

Lafayette County
Edward Scott Yoste III, Oxford

Lamar County
(See South Central Bar)

Lauderdale County
Aa'Keela Hudnall, Meridian

Lawrence County
No Local Bar

Leake County
James E. Smith III, Carthage

Lee County
Amanda Daniels, Tupelo

Leflore County
Floyd Melton III, Greenwood

Lincoln County
Joey Norton, Brookhaven

Lowndes County
Amanda Meadows, Columbus

Madison County
Elizabeth Crowell Price, Ridgeland

Marion County
Carpenter S. Marsalis, Columbia

Marshall County
Kent Smith, Holly Springs

Monroe County
Elizabeth Ann Odom, Amory

Montgomery County
J. Lane Greenlee, Winona

Neshoba County
Robert Lee Thomas, Philadelphia

Newton County
Jason Mangum, Decator

Noxubee County
No Local Bar

Oktibbeha County
Rob Roberson, Starkville

Panola County
J. Andy Yelton, Batesville

Pearl River County
Lisa Beech McGloflin, Picayune

Perry County
(See South Central Bar)

Pike County
(See Southwest Bar)

Pontotoc County
No Local Bar




Prentiss County
Thomas Cooley

Quitman County Bar
No Local Bar

Rankin County
Jeremy McNinch, Brandon

Scott County
Constance Slaughter-Harvey, Forest

Sharkey County
Allen Woodard, Rolling Fork

Simpson County
Ray Therrell, Mendenhall

Smith County
David Garner, Raleigh

South Central Bar
(Forrest, Lamar, Perry Counties)
Judge Carol Jones-Russell, Hattiesburg

Southwest Bar
(Walthall, Pike, Amite, Franklin Counties)
Francois Choudoir, McComb

Stone County
No Local Bar

Sunflower County
Kuykendall Horne-Murry, Indianola

Tallahatchie County
No Local Bar

Tate County
Ginger Slocum-Miller, Senatobia

Tippah County
No Local Bar

Tishomingo County
Harold S. Jackson, Iuka

Tunica County
A. Tom Tucker, Tunica

Union County
Steve Livingston, New Albany

Walthall County
(See Southwest Bar)

Warren County
Bert Carraway, Jackson

Washington County
Austin Frye, Greenville

Wayne County
No Local Bar

Webster County
No Local Bar

Wilkinson County
David Wilkerson, Woodville

Winston County

R. Gregg Rogers, Louisville

Yalobusha County
No Local Bar

Yazoo County
Wiley Barbour, Yazoo City

For Contact Information, please use the Lawyer Directory.